shiba inu

Jaka rasa psa dla starszych ludzi?

Wybierając psiego towarzysza dla seniorów należy wziąć pod uwagę jego charakter i temperament. Istnieje kilka ras, które wpasują się do tryba życia starszych osób. W artykule przedstawiamy najciekawsze z nich.

York

Przedstawiciele tej popularnej rasy psów cechują się niewielkimi rozmiarami i wagą nieprzekraczającą 4 kilogramów. Pomimo nie największych gabarytów posiadają silny charakter i przywiązanie względem właścicieli. Potrafią okazywać czułość i co ważne mogą mieszkać w mieście. Dzięki temu będą stanowiły doskonałą kompanie dla starszych osób zamieszkałych w blokach.

Boston terier

Boston teriery to psy przypominające buldogi francuskie niewymagające przeprowadzania specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych. Ponadto w odróżnieniu od większości swoich kuzynów nie potrzebują spędzać zbyt wiele czasu na spacerach. Preferują przesiadywanie w ciepłym fotelu lub na kanapie w towarzystwie swoich właścicieli. Z tych powodów odnajdą się jako psi przyjaciele dla seniorów mających problemy z poruszaniem się.

Pudle

Popularne pudle to psy wymagające regularnego szczotkowania i mycia. Z tego względu sprawdzą się wśród osób starszych lubiących nakładać na siebie tego rodzaju obowiązki. Pudel wykazuje duża inteligencje oraz empatie. Jest to czuły pies, który bywa niezwykle opiekuńczy wobec ludzi, z którymi mieszka. Pudle występują w różnych odmianach, w zależności od preferencji człowieka mogą to być rasy o dużych, średnich lub miniaturowych gabarytach.

Shiba Inu

Shiba to pies o mocnej budowie i charakterystycznej szerokiej głowie ze skośnymi oczami. Wyróżnia się dużą inteligencją, czujnością i pewnością siebie. Jest niezależny i nie wymaga ciągłego głaskania oraz pieszczot. Potrzebuje sporej dawki aktywności fizycznej dlatego jest polecany osobom starszym nie mających problemów z codziennym wychodzeniem na długie spacery. Shiba inu jest lojalny wobec swojego właściciela i traktuje go z zauważalną empatią. Warto dodać, że jest to rasa, której przedstawiciele żyją zazwyczaj około 15 lat.