szpital

Szpitale w Olsztynie

Olsztyn jest miastem z dobrą opieką medyczną. Szpitali jest kilka, dbają o pacjentów oraz starają się przywrócić zdrowie pacjentom. Przychodnie i szpitale toczą codzienną walkę o życie pacjentów.

Solidny szpital wojewódzki

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie mieści się przy ul. Żołnierskiej 18 w tym mieście. Czynny jest przez całą dobę. Istnieją w nim m. in. takie oddziały kliniczne, jak Szpitalny Kliniczny Oddział Ratunkowy, Oddział Kliniczny Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Odział Kliniczny Ginekologiczno-Położniczy, Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Naczyniowej, Ortopedii, Traumatologii i Chirurgii Kręgosłupa oraz Okulistyczny. W placówce tej zatrudnieni są doskonali specjaliści. Szpital Ginekologiczno-Położniczy mieści się przy ulicy Sybiraków 36 w Olsztynie. Placówka ta dba o kobiety w ciąży oraz ich dzieci. Działa całodobowo. Składa się z Izby Przyjęć oraz Oddziału Położniczego.

Kolejny szpital w Olsztynie to…

Uniwersytecki Szpital Kliniczny ulokowany jest przy ulicy Warszawskiej 30 w Olsztynie. Składa się z izby przyjęć, administracji oraz oddziałów szpitalnych. Klinika Kardiologii i Chorób Wewnętrznych tego szpitala dba o pacjentów z chorobami układu krążenia oraz serca. Oddział Chirurgii Szczękowo-Twarzowej diagnozuje osoby z wadami szczęk oraz twarzy. Klinika Otolaryngologii, Chorób Głowy i Szyi doskonale pomaga pacjentom, którzy takiego leczenia bardzo Klinipotrzebują. Klinika chirurgii Onkologicznej i Ogólnej pomaga osobom cierpiącym na bardzo różnorodne nowotwory. Klinika Neurologii leczy osoby z problemami onkologicznymi. Intensywnie działa także klinika Neurochirurgii.

Podsumowując, znalezienie pomocy medycznej w Olsztynie nie nastręcza problemów.