Gdzie na ryby

Gdzie na ryby w Olsztynie?

Wielu wędkarzy zastanawia się, gdzie udać się na ryby. Nie jest to łatwy wybór, miejsce powinno być nieco na uboczu, oddalone od skupisk ludzi, czy osób kąpiących się i przede wszystkim zbiornik wodny musi być zarybiony – w zależności od wędkarza najlepiej wybierać te z odpowiednią ilością ryb. Będąc w Olsztynie, nie sposób nie wybrać się na ryby – gdzie w Olsztynie udać się na ryby?

4 najlepsze miejsc do wędkowania w Olsztynie

Najciekawsze miejsca w do łowienia ryb w Olsztynie – gdzie na ryby w Olsztynie?

  • Rzeka Łyna – pomimo wielu prześmiewczych opinii, rzeka Łyna jest miejscem, gdzie można złowić naprawdę ciekawe okazy. Najlepsze łowiska znajdują się w samym śródmieściu – odcinek Posorty, a także nieopodal rozlewiska z Wadągiem.
  • Jezioro Skanda – nad jeziorem położone są duże, zarówno piaszczyste, jak i trawiaste plaże – miejsce wręcz wymarzone dla wędkarzy. Najczęściej poławiane tam ryby to płoć, lin i leszcz.
  • Jezioro Krzywe położone jest nieopodal Mrągowa, posiada bardzo zróżnicowaną linię brzegową i takie też dno – muliste i nierówne. W zbiorniku tym można natrafić na leszcze, liny, płocie, sandacze, a także na szczupaki, niekiedy także węgorze.
  • Jezioro Bogdańskie to zbiornik wodny położony niedaleko Olsztyna. Jest to dosyć niewielkie jezioro, niemniej można złowić nad nim całkiem spore okazy – wyławia się głównie okonie i płocie. Ponadto teren ten może poszczycić się całkiem sporą populacją szczupaka. Jezioro Bogdańskie oprócz sporej populacji ryb wyróżnia się nietuzinkową okolicą i bardzo sprzyja relaksowi.

W poszukiwaniu ciekawych miejsc do łowienia ryb w całej Polsce warto sprawdzić bazę łowisk Wędkarskiego Świata – można tam znaleźć atrakcyjne łowiska w swojej okolicy!